Цената включва:
- Транспорт с автобус;
- 5 нощувки със закуски и вечери в хотел 3* в Дуръс;
- Водач от агенцията.
Цената не включва:
- Полудневна екскурзия до Тирана – 9 евро при минимум 25 туриста;
- Полудневна екскурзия до Круя – 9 евро при минимум 25 туриста ;
- Входни такси за музеи и обекти, посещавани по желание;
- Медицинска застраховка Помощ при пътуване в чужбина с покритие 2000 евро – 6.90 лв., за лица над 65 г. – 13.80 лв., за лица над 75 г. – 20.70 лв.;
- Доплащане за единична стая - 150 лв.
Важно!
- Допълнителните екскурзии се заплащат предварително в офиса или по банков път – две седмици преди датата на отпътуване. Допълнителните екскурзии заплатени по време на пътуването са с цени 20% по-високи от първоначално обявените.
- Медицинската застраховка при пътуване в чужбина е задължителна и ако тя не е сключена в офис на ТА, клиентите трябва да представят копие от полицата на валидна медицинска застраховка до 7 дни преди отпътуване.
Необходими документи:
- Лична карта или задграничен паспорт;
- За дете под 18 години, непридружавано от единият или от двамата си родители е необходимо
нотариално заверено пълномощно (копие и оригинал) и задграничен паспорт.
Програма на екскурзията
1 ден
- 05:00 ч. - отпътуване от София, площад Руски паметник (възможност за тръгване от централна гара/автогара в 5:15 ч. по предварителна заявка от клиента).
- Пристигане в Дуръс привечер. Настаняване. Вечеря. Нощувка.
2 ден
- Закуска.
- Свободно време за плаж и почивка.
- Вечеря. Нощувка.
3 ден
- Закуска.
- Свободно време за плаж.
- По желание след обяд (срещу допълнително заплащане) полудневна екскурзия до столицата и най–големият град в Албания - Тирана, на чиято територия в миналото се е намирало селище на древните илирийци. Този интересен и различен град в Европа впечатлява със смесени архитектурни стилове, който могат да се видят на малко места по света. Посещавайки Тирана имате възможност да разгледате забележителностите на града – паметникът на Скендербег; Операта; Джамията Етем бей; Националната библиотека; Часовниковата кула, символ на града; руините на Юстиниановата крепост; Международният културен център, бивш музей на Енвер Ходжа; Националният исторически музей.
- Вечеря. Нощувка.
4 ден
- Закуска.
- Свободно време в курорта за почивка, разходка и плаж.
- Вечеря. Нощувка.
5 ден
- Закуска.
- Свободно време за плаж.
- По желание след обяд (срещу допълнително заплащане) полудневна екскурзия до Круя. Градът, чието име означава пролет е известен като роден за националния герой на Албания Скендербег, живял в началото на XV в. Емблематичен за Круя е замъкът-крепост, който през Средновековието е защитавал цялата област от нашествията на османските войски. В съвременния град Круя има музей на Скендербег, открит през 1982 г. в околностите на замъка,който е построен от националния герой. В залите му са изложени експонати, свързани с албанско-османската война, по което време крепостта е била обсаждана четири пъти. От Круя имате възможност да закупите интересни сувенири, типични за страната, а също така и известният „албански коняк”.
- Вечеря. Нощувка.
6 ден
- Закуска.
- Отпътуване за България. По пътя - бонус - почивка в Скопие (Македония) и свободно време в македонската столица с възможност за обяд на старата скопска чаршия или за разходка из новоизградения център на града.).
- Пристигане в София късно вечерта.